Piknik Rodzinny

„Piknik Rodzinny” tak zostało zatytułowane wydarzenie, które odbyło się  02.06.2017 r. w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rumi przy ulicy Starowiejskiej 46. Spotkanie zorganizowane w ramach Dnia Dziecka, poza przewidzianymi atrakcjami oraz gwarancją świetnej zabawy, zarówno dla dzieci jak i dorosłych, miało również na celu integrację uczestników projektu „Klub Integracji Społecznej – W poszukiwaniu Pracy”. Ważnym elementem integracji było spotkanie dwóch grup osób biorących udział w projekcie: osób nieaktywnych zawodowo oraz osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP z ustalonym III profilem.

Uczestnicy mieli możliwość wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, odetchnięcia od codziennych trosk i obowiązków, zacieśnienia więzi koleżeńskich.

[read more=”więcej” less=”mniej”]

Wszystkie osoby miały możliwość przyprowadzenia swoich członków rodziny. Niektórzy przychodzili tylko z dziećmi, inni zaprosili także swoich partnerów. Dorośli mogli wymienić się dotychczasowymi doświadczeniami, a dla dzieci zaplanowanych było wiele zabaw ruchowych oraz edukacyjnych. Przygotowany został poczęstunek w formie ciast, ciasteczek, gofrów, owoców, zimnych napojów, ale i tak największą popularnością cieszyły się kiełbaski z grilla z ketchupem i musztardą. Najmłodsi bardzo chętnie podchodzili do stoisk z popcornem i watą cukrową. Wata cukrowa była chyba jednym z elementów pikniku, który dawał najwięcej uśmiechu, nie tylko ze względu na umiłowanie dzieci do tej formy słodkości, ale również ze względu na jej zabawne kształty.

Dla dzieci przewidziane zostały różnego rodzaju konkurencje: skoki na trampolinie, bieg przez opony, podskoki na skakance, kręgle, prace plastyczne, układanie puzzli, malowanie buziek  i zabawy z chustą.  Na specjalnie przygotowanej karcie, za wykonanie każdego zadania dzieci otrzymywały pieczątkę. Łącznie można było zebrać 8 pieczątek, które uprawniały do udziału w loterii fantowej.

Poczęstunek, organizacja, zabawy oraz loteria zostały przygotowane przez pracowników MOPSu, jednak uczestnicy chętnie pomagali przy rozkładaniu i obsłudze trampoliny, malowaniu buziek czy późniejszym sprzątaniu. Dlatego bardzo duże podziękowania kierujemy do wszystkich osób zaangażowanych w pomoc!

Autor: Psycholog Anna Protasewicz

[/read]