Aktualności

Ferie zimowe Kalisz 2022 Kalisz | zyciekalisza.pl

Klub Malucha prowadzony przez Fundację „Dla Was” przy Klubie Integracji Społecznej w Rumi zaprasza dzieci z dzielnicy ZAGÓRZE na zajęcia w czasie ferii zimowych.

Zajęcia skierowane są do dzieci zamieszkujących teren dzielnicy ZAGÓRZE w wieku od 6 do 10 lat. Spotkania będą się odbywać w godzinach 10:00 – 14:00 w siedzibie KIS przy ulicy Sabata 3. Animatorzy przygotowali bogaty program atrakcji, między innymi: dzień kulinarny, dzień chemiczny, zabawę karnawałową, aktywności ruchowe na śniegu itp.

Obowiązują zapisy : Rodziców zainteresowanych udziałem swoich dzieci w 5 dniowym „turnusie” prosimy o kontakt z biurem projektu KIS pod nr telefonu: 0 58 736 10 90 lub 537 807 430.

Serdecznie zapraszamy!

——————————————————————————————————————–

PISZĄ O NAS…

W najnowszym wydaniu dodatku do Dziennika Bałtyckiego ukazał się artykuł opisujący naszą działalność i zapowiadający plany na najbliższy rok. Zachęcamy do lektury 🙂

https://rumia.naszemiasto.pl/rumia-co-bedzie-sie-dzialo-w-kis-zagorze-wsrod-planow-min/ar/c1-8609905

Spotkanie świąteczne w KLUBIE INTEGRACJI SPOŁECZNEJ „ZAGÓRZE”

W dniu 21 grudnia w siedzibie Klubu odbyło się uroczyste spotkanie świąteczne. Pracownicy Klubu wraz z Fundacją „Dla Was” gościli Uczestników projektu z kilku ostatnich edycji projektu oraz Burmistrza miasta Ariela Sinickiego. W miłej atmosferze, w dźwięku kolęd goście biesiadowali przy tradycyjnych potrawach wigilijnych. Burmistrz Sinicki złożył wszystkim zgromadzonym serdeczne życzenia spokojnych i zdrowych Świąt, oraz życzył pomyślności w realizacji planów zawodowych.

KLUB MALUCHA ZAPRASZA!

Klub Malucha działający w Klubie Integracji Społecznej przy ulicy Sabata 3 serdecznie zaprasza wszystkie dzieci w wieku 3-10 lat zamieszkujące obszar Zagórza do wspólnej zabawy. Pod okiem wykwalifikowanego animatora dzieci mogą wspólnie spędzić czas na zabawie i zajęciach kreatywnych. Czekamy na dzieci codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30.

_______________________________________________________________________________

Byliśmy z wizytą w Spółdzielni Socjalnej KOOPERACJA w Sopocie

W dniu 06 grudnia 2021r. odbyła się wizyta studyjna Uczestników projektu KIS Zagórze w Domu Gościnnym LUKLUK prowadzonym przez Spółdzielnię Socjalną „Kooperacja” w Sopocie. Prezes spółdzielni wraz z pracownikami oprowadził uczestników po obiekcie, a następnie zaprezentowano zasady funkcjonowania przedsiębiorstwa. Uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak Dom Gościnny jest zorganizowany, jakie są zasady zatrudniania pracowników, skąd pozyskiwane są środki na jego finansowanie itp. Pracownicy podzielili się dobrymi praktykami prowadzenia przedsiębiorstwa ekonomii społecznej jakim jest spółdzielnia socjalna, opowiedzieli również o pozostałych gałęziach jej działalności jakimi są parkingi miejskie,  sklepy charytatywne i usługi wynajmu koszy plażowych. Bardzo duże wrażenie na uczestnikach wizyty zrobiły wystąpienia pracowników Domu Gościnnego, którzy podzielili się swoimi osobistymi historiami związanymi z zatrudnieniem i pracą w spółdzielni. Wizyta zakończyła się wspólnym obiadem i słodkim poczęstunkiem.

Wizyta zakończyła się serdecznym zapewnieniem o wzajemnym wspieraniu działań KIS Zagórze Rumia i Spółdzielni Kooperacja Sopot.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.
_________________________________________________________________________________________________

MIKOŁAJKI W KLUBIE MŁODZIEŻOWYM

6 grudnia w Klubie Młodzieżowym „Nasza Dzielnica” odbyły się Mikołajki. Zabawa była wspaniała, co widać na zamieszczonych fotografiach 🙂 Dzieciaki świetnie się bawiły, przekąsiły małe co nie co i otrzymały drobne upominki.

Dziękujemy serdecznie Fundacji „Dla Was” za organizację przedsięwzięcia!


______________________________________________________________________________

_________________________________________________________Dzień otwarty Klubu Integracji Społecznej !

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Rumi do odwiedzenia naszego Klubu w środę 8 września o godzinie 11:00 – czekamy na Państwa! Zaprezentujemy naszą ofertę warsztatów, szkoleń i konsultacji specjalistycznych jakie proponujemy w ramach realizacji projektów unijnych. Pochwalimy się naszym nowoczesnym, pięknym budynkiem, który czeka na Państwa. Poznacie wnętrza Klubu Malucha i Klubu Młodzieżowego „Nasza Dzielnica”. Pan Dariusz Rybacki przeprowadzi dla Państwa żywą lekcję historii. A dla dzieci przygotowaliśmy wraz z naszym partnerem – fundacją „Dla Was” – moc atrakcji! Będzie się działo!!!

Zapraszamy serdecznie!

______________________________________________________________________________

Piknik rodzinny w Rumi 🙂

Impreza organizowana przez zaprzyjaźnioną z nami Fundację „Rodzina w mieście Rumia” Już w najbliższą sobotę – my też tam będziemy!

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska!!!

____________________________________________________________________________________

W Klubie Integracji Społecznej od maja 2021 roku przechowywane są zabytki związane z historią naszego miasta. Niektóre z nich liczą sobie setki, a nawet tysiące lat! Aktualnie trwa ich inwentaryzacja i rewitalizacja.
Miejskie zbiory można oglądać po wcześniejszym umówieniu z ich opiekunem Dariuszem Rybackim ( darek.rybacki@rumia.eu).

ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ

______________________________________________________________________________

Rekrutacja Uczestników trwa – koniecznie zgłoś się do nas!

Nowa grupa rozpocznie zajęcia już we wrześniu!

A może spacer?

_____________________________________________________________________________

W Klubie Integracji Społecznej ZAGÓRZE organizowane są cykliczne spacery historyczne dla uczestników projektu i mieszkańców miasta.

14 maja 2021 roku grupa kilkunastu uczestników KIS wyruszyła w podróż po Zagórzu, natomiast 12 czerwca 2021 roku, mimo niepogody, chętni mieszkańcy mogli zwiedzić rewitalizowaną obecnie Górę Markowca i poznać jej burzliwe dzieje.

Spacery organizowane są przy współpracy z panem Dariuszem Rybackim, pełnomocnikiem Burmistrza Rumi ds. historii miasta

Na kolejne spacery zapraszamy jesienią! (zdjęcie poglądowe)

Rozmiar czcionki
Kontrast