OPIEKA NA ODLEGŁOŚĆ

USŁUGA „OPIEKI NA ODLEGŁOŚĆ”

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rumi rozpoczął nabór do programu „Opieka na odległość” realizowanego  w ramach Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej ,,Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022, który jest  elementem polityki społecznej państwa w zakresie wsparcia działań na rzecz seniorów niesamodzielnych ze względu na wiek oraz stan zdrowia.

Cel programu:

Celem programu jest zapewnienie usługi wsparcia na rzecz seniorów w wieku 65 lat i więcej przez świadczenie usług wynikających z rozeznanych potrzeb na terenie gminy, wpisujących się we wskazane w programie obszary, poprawę poczucia bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych przez dostęp do tzw. „opieki na odległość” tzw. opasek bezpieczeństwa wraz z usługą obsługi systemu polegającej na sprawowaniu całodobowej opieki na odległość przez centrum monitoringu.  Opaska bezpieczeństwa będzie połączona z usługą operatora pomocy – w przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia wciśnięcie guzika alarmowego, znajdującego się na opasce, umożliwia połączenie się ze stale gotową do interwencji centralą.

Dla kogo?

Program kierowany jest dla 100 mieszkańców Rumi w wieku 65 lat i więcej – w tym Świadczeniobiorców Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rumi.

Czas realizacji

wrzesień 2022 r. – 31.12.2022 r.

Gdzie można zapisać się do udziału w programie?  

Senior chcący stać się częścią programu, nie musi składać żadnego pisemnego wniosku. Wystarczy, że zgłosi się osobiście bądź telefonicznie do Ośrodka Pomocy Społecznej w Rumi.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rumi

Ul. Ślusarska 2

84 -230 Rumia

Telefon:  058 671 05 56

Gdzie można znaleźć wszystkie informacje nt. Programu „Korpus Wsparcia Seniorów? 

Na stronie internetowej: Program „Korpus Wsparcia Seniorów” na 2022 rok – Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie – Portal Gov.pl (www.gov.pl)