Zbiórka darów dla osób bezdomnych

Zbiórka darów dla osób bezdomnych

W związku z przypadającym 17.10.2022 r. Międzynarodowym Dniem Walki z Ubóstwem pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rumi mieli przyjemność być inicjatorem zbiórki dla osób bezdomnych z terenu Rumi.

Do końca października dzięki zorganizowanej zbiórce udało się zebrać: ciepłe skarpety, podkoszulki, slipki, kosmetyki min: szczoteczki i pasty do mycia zębów, maszynki i pianki do golenia, żele pod prysznic, gąbki, patyczki do uszu.

Karton z darami został udekorowany rysunkami dzieci z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej im. Dziadka Lisieckiego za co również bardzo dziękujemy.

Wszystkie zebrane rzeczy zostały przekazane do Łaźni „Boża Przystań” przy ul. Abrahama (obok Straży Miejskie) gdzie w każdą środę oraz sobotę w godz. 8:00 – 12:00 osoby bezdomne mogą umyć się, zmienić ubranie na czyste, skorzystać z możliwości opatrzenia drobnych ran, ale także napić się herbaty.

Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się z akcję i cieszymy się, że również i my mogliśmy dołożyć naszą cegiełkę „dobra”.

Przygotowała: Agata Jażdżewska